Eliminacje do Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Zawodnicy z pięciu powiatów wzięli udział w niedzielnych rozgrywkach Półfinału Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi.

Tegoroczne eliminacje halowej piłki nożnej odbyły się w Kazimierzu Biskupim, gdzie w zmaganiach uczestniczyły drużyny męskie – mistrzowie poszczególnych powiatów. Reprezentująca Powiat Koniński drużyna – Warta Kramsk zajęła IV miejsce. Zwyciężyli zawodnicy z Gniezna, II miejsce zajął Turek, III – Jarocin, V miejsce przypadło Wrześni.

Natomiast mecze piłki siatkowej kobiet i mężczyzn rozegrano w kleczewskiej hali sportowej OSIR.
W siatkówce kobiet drużyna konińska - PWSZ Konin uplasowała się na III miejscu. I miejsce przypadło Wrześni, II – Turek i IV – Gniezno.
Drużyną, która zwyciężyła w siatkówce męskiej i jednocześnie będzie nas reprezentować w finale spartakiady są siatkarze - Wilki Wilczyn. Dalsze miejsca zajęły kolejno drużyny – z Wrześni, Gniezna, Turku i Jarocina.

Zwycięskie drużyny poszczególnych rozgrywek awansowały do finału Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi, która już po raz X odbędzie się 9 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Wągrowcu. Zawodnicy rywalizować będą o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.