Konińskie obchody Święta Niepodległości

Zbliża się 90 rocznica Odzyskania Niepodległości. Oficjalne obchody Święta Niepodległości odbędą się 10 i 11 listopada br. w Koninie.

Uroczystości rocznicowe poprzedzone zostaną Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.00 w Kościele św. Bartłomieja.

Następnie uczestnicy przejdą na Plac Wolności gdzie o godz. 17.15 odbędą się główne uroczystości patriotyczne. Kulminacyjnym momentem obchodów będzie odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Ratuszu Miejskim w Koninie.

Samorząd Powiatu Konińskiego reprezentować będą Przewodniczący Rady Andrzej Nowak i Wicestarosta Małgorzata Waszak.