Listopad

Jutro, o godz. 10.00, w konińskim klubie Energetyk odbędzie się Konferencja "Zagłębie paliwowo - energetyczne a środowisko, Konin - Turek - Słupca - Koło 2008".

Podczas spotkania władze powiatu konińskiego reprezentować będzie Wicestarosta Koniński Małgorzata Waszak.

W programie konferencji przewidziano m.in. następującą tematykę :
Strategia rozwoju energetyki w Polsce do 2030 roku,
Pakiet klimatyczno energetyczny (polskie propozycje),
Rekultywacja terenów górniczych,
Gopło a odkrywka Tomisławie,
Gminy górnicze - rozwój czy degradacja (na przykładzie gmin Kleczew, Kramsk i Przykona),
Powiat koniński: wyzwania środowiskowe i energetyczne,
WFOŚ a subregion koniński.

Celem konferencji jest racjonalne podejście do problemów energetyczno - środowiskowych, które będą odpowiedzią na jednostronne prezentowanie tej problematyki przez ekologów z miasteczka Greenpeace.