Skocz do zawartości

Integracja po ukraińsku

Niepełnosprawna młodzież z Charkowa i Kijowa odwiedziła w ubiegły wtorek Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie. Delegację ukraińską powitały władze Miasta i Gminy Ślesin oraz Powiatu Konińskiego.

Program wizyty ukraińskich gości przewidywał zwiedzanie: Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym oraz integracyjną zabawę z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Głębockiem.

Zagraniczni goście przyjechali w związku z IV Halowymi Lekkoatletycznymi Mistrzostwami Osób Niepełnosprawnych, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Kaliszu. Reprezentujący powiat koniński mieszkańcy DPS w Ślesinie zdobyli brązowy i srebrny medal w skoku wzwyż i rzucie piłką lekarską.

Integracja po ukraińsku