Z XX-ej sesji Rady Powiatu Konińskiego

30 czerwca 2008 roku w siedzibie Starostwa odbyła się XX sesja Rady Powiatu Konińskiego.

Zgodnie z programem posiedzenia, Starosta Koniński Stanisław Bielik przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i realizacji uchwał w okresie międzysesyjnym.

W tej części spotkania, Starosta poinformował radnych m.in.: o powołaniu 17 czerwca br. Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”( na prezesa której jednogłośnie wybrano wicestarostę p. Małgorzatę Waszak), o podpisaniu przez Zarząd Powiatu „Porozumienia w sprawie gospodarki wodnej na jeziorach konińskich” w 2008 r. a także o wizycie samorządowców z powiatu konińskiego w powiecie partnerskim Ilm w Turyngii i o przebiegu I międzynarodowego seminarium dla kół gospodyń wiejskich, które odbyło się 18 czerwca w Kleczewie.

Następnie, radni wysłuchali informacji o stanie środowiska w powiecie konińskim w 2007 roku, przygotowanej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu – Delegatura w Koninie i zwrócili się z wnioskiem o jej uzupełnienie o dane dotyczące eksploatowania składowiska odpadów w Goraninie oraz przedstawienie pełnej informacji na najbliższym posiedzeniu Rady.

Nie wznosząc żadnych uwag, Rada Powiatu przyjęła informacje: o stanie realizacji Programu Promocji Zdrowia Powiatu Konińskiego w roku 2007 oraz o przeprowadzonym poborze na terenie Powiatu Konińskiego w 2008 roku.

Zgodnie z porządkiem XX posiedzenia, Rada podjęła także uchwałę w sprawie likwidacji Placówki Rodzinnej w Grodźcu. Do jej zamknięcia, powiat przygotowywał się od listopada ubiegłego roku, m.in. spełnione zostały warunki pozwalające na usamodzielnienie się dwóch przebywających w Placówce pełnoletnich wychowanków.

Rada dokonała również zmian w budżecie Powiatu Konińskiego na 2008 rok.