Skocz do zawartości

Lipiec

W obronie nazwy "Huta Aluminium"

Przedstawiamy treść pisma Starosty Konińskiego do Zarządu Firmy Impexmetal S.A.
 


 
Zarząd Firmy „ Impexmetal” S.A.
ul. Hutnicza 1
62-510 Konin

 
W imieniu samorządu powiatu konińskiego, chciałbym wyrazić obawy związane z włączeniem jednego z największych w Regionie Konińskim przedsiębiorstw – Aluminium Konin Impexmetal do Firmy Impexmetal S.A. jako jednego z jej zakładów.
 
Funkcjonujące na rynku od 1966 roku, Przedsiębiorstwo Huta Aluminium Konin włożyło wiele wysiłku w kreowanie marki i stało się jednym z największych w Polsce producentów walcowanego aluminium. Jednocześnie, będąc jednym z największych pracodawców w regionie, od lat wywiera ogromny wpływ na stan gospodarki Konina i okolic oraz poziom życia jego mieszkańców.
 
Ponad czterdziestoletnia historia działalności Przedsiębiorstwa sprawia, iż jest ono nierozerwalnie związane z tą Ziemią a w świadomości okolicznych mieszkańców urasta do rangi symbolu.
 
Od początku funkcjonowania, Huta Aluminium Konin - Impexmetal S.A. stanowi przykład firmy nowoczesnej, kojarzonej z wysoką pozycją na rynku producentów metali nieżelaznych. Nazwa „Huta Aluminium Konin” jest rozpoznawalna, a jej klienci cenią jakość świadczonych przez nią usług. Niezmiernie ważne jest dla Przedsiębiorstwa utrzymanie takiego wizerunku.
 
Obniżenie statusu Firmy do rangi zakładu, nie tylko deprecjonuje dotychczasowe osiągnięcia firmy, ale może okazać się niekorzystne dla jej dalszej przyszłości. W efekcie, rozwiązanie to, zamiast przynieś oszczędności, może doprowadzić do tego, że zakład stanie się nierentowny. Dlatego też, w imieniu samorządu powiatu konińskiego, wnoszę o pozostawienie w nowej nazwie Zakładu określenia „Huta Aluminium”.
 
Stanisław Bielik
Starosta Koniński

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting