Projekt Uporządkowania Gospodarki Odpadami

14 lipca br. o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Konina odbędą się konsultacje społeczne, na które zaproszeni zostali m.in. członkowie Związku Międzygminnego „Koniński Region Komunalny”.

W spotkaniu tym, Powiat Koniński reprezentować będą pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska konińskiego Starostwa - Halina Dąbrowska i Wanda Majchrzak.

Jego celem jest przedstawienie projektu „Uporządkowanie Gospodarki Odpadami na Terenie Subregionu Konińskiego”, którego realizacja doprowadzić ma do zmniejszenia ilości surowców wtórnych na składowiskach oraz ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko.

Beneficjentem projektu o wartości 217.478.000 zł., współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest Związek Międzygminny „Koniński Region Komunalny”.