Skocz do zawartości

O gospodarce odpadami...

W ubiegły poniedziałek specjaliści oraz samorządowcy z regionu konińskiego rozmawiali o możliwościach zmniejszenia ilości surowców wtórnych na składowiskach oraz ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko. Samorząd powiatu reprezentowali: Wicestarosta Małgorzata Waszak oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska konińskiego Starostwa Halina Dąbrowska i Wanda Majchrzak.

Spotkanie dotyczące projektu „Uporządkowanie Gospodarki Odpadami na Terenie Subregionu Konińskiego” odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Konina w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Nowe Drogi Rozwoju. Człowiek – Natura – Infrastruktura”.

Beneficjentem projektu o wartości 217.478.000 zł., współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest Związek Międzygminny „Koniński Region Komunalny”.