Skocz do zawartości

Lipiec

Mamy swojego "Podolskiego"

Ma zaledwie 16 lat, a na koncie takie sukcesy jakich może pozazdrościć niejeden dorosły. Mowa o Filipie Bednarku, utalentowanym bramkarzu z Kleczewa, który już niebawem może stać się nie tylko gwiazdą reprezentacji polskiej, ale i światowego futbolu...
 
Filip Bednarek zasilił skład młodzieżowej piłkarskiej drużyny klubu Twente Enschede, grającej w I lidze Holenderskiej. Dla nastoletniego bramkarza to niebywała szansa na doskonalenie warsztatu pod okiem najlepszych trenerów. Poza trzyletnim profesjonalnym kontraktem z pierwszoligowym holenderskim klubem Twente Enschede Filip zostanie także uczniem międzynarodowej szkoły średniej w tym mieście.
 
Już jako piłkarz ”Sokołu” Kleczew wykazał się niezwykłym talentem, który bardzo szybko zauważyli inni szkoleniowcy. Był członkiem kadry województwa Wielkopolskiego i młodzieżowej drużyny Amika Wronki. Nastolatek jest także pierwszym bramkarzem polskiej reprezentacji do lat 16 prowadzonej przez Dariusza Wójtowicza.
 
Samorząd powiatu konińskiego składa gratulacje Filipowi i jego rodzinie oraz życzy dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz świat o nim usłyszy.

Mamy swojego
Mamy swojego
Mamy swojego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting