Dwa lata realizacji "Programu usuwania azbestu..."

Mija drugi rok realizacji „Programu usuwania azbestu…” w powiecie konińskim. Od początku 2008 r., uzyskanie wsparcia finansowego w ramach tego Programu cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszych gmin.

Już w lutym, pracownicy konińskiego Starostwa przyjęli 186 wniosków, a do czerwca wpłynęło ich do urzędu aż 280.

Do tej pory, sfinalizowano 110 wniosków na łączną wartość usługi ok. 306 000,00 zł. Wyłoniona w przetargu firma AM Trans Progres Sp. z o.o. z Poznania dokonała demontażu, transportu i unieszkodliwienia płyt azbestowych: z budynków mieszkalnych w ilości ok. 61 ton, z budynków gospodarczych - ok. 66 ton, oraz transportu i unieszkodliwienia ok. 144 ton pokryć dachowych już wcześniej zdjętych przez użytkowników.

Do konińskiego Starostwa nadal napływają wnioski o udzielenie pomocy finansowej na usunięcie azbestu i wyrobów zawierających azbest, choć termin ich składania minął w lutym. Z uwagi na to, znaczna ich część zostanie zrealizowana w przyszłym roku.