Skocz do zawartości

Grudzień

"Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje" - czyli Powiatowe Konkursy Bożonarodzeniowe

Jutro, o godz. 10.00, w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbędzie się VI edycja Powiatowego Konkursu "Najpiękniejszy Stół Świąteczny" w ramach przedsięwzięcia "Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje".
 
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Koniński.
 
Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji, rywalizować będą ze sobą uczniowie z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konina.
 
Tradycyjnie, Jury oceniać będzie uczestników wg następujących kryteriów: zgodność z zasadami nakrywania stołów, pracochłonność wykonanej dekoracji, estetyka stołu i dobór elementów nawiązujących do tradycji wigilijnych.
 
Równolegle, rozstrzygnięty zostanie także wewnątrzszkolny konkurs "Pierniki i pierniczki", podczas którego uczniowie z Żychlina zaprezentują ciasta wypiekane w polskich domach w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
 
Celem Konkursu, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje", jest utrwalanie wielowiekowych tradycji, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań, pasji i poczucia estetyki oraz integracja międzyszkolna.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting