Samorządowcy z Powiatu Konińskiego na Konferencji Klimatycznej

Dziś ostatni dzień blisko dwutygodniowej światowej "Konferencji Klimatycznej ONZ COP 14" w Poznaniu.

Od 1 grudnia br. w Szczycie Klimatycznym bierze udział 11 tys. uczestników z całego świata. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele samorządu powiatu konińskiego w osobach: Starosty Konińskiego Stanisława Bielika, Wicestarosty Małgorzaty Waszak, Sekretarza Powiatu Krzysztofa Musiała i Skarbnika Radzisława Kozłowskiego.

Podczas konferencji miały zostać wypracowane podwaliny pod nową umowę klimatyczną, która zastąpi ustalenia protokołu z Kioto, obowiązującego do 2012 roku.

Ramowa Konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu jest jedną z najważniejszych umów ekologicznych, formułującą podstawy międzynarodowych działań w walce z globalnym ociepleniem klimatu.