Skocz do zawartości

Grudzień

Pierwsza orlikowska inwestycja w powiecie konińskim

20 grudnia, przedstawiciele samorządu powiatowego wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego otwarcia kompleksu boisk z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przez Starostwo Powiatowe w Koninie w ramach programu ,,Moje Boisko Orlik 2012". To pierwsza orlikowska inwestycja w powiecie konińskim.
 
Obok istniejącej już hali sportowej, powstało boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30m x 60m, ogrodzone i wyposażone w sztuczne oświetlenie a także mniejsze boisko wielofunkcyjne, m.in. do gry w siatkówkę i koszykówkę, o wymiarach 19m x 32m i poliuretanowej nawierzchni. W ramach projektu, powstał również obiekt wyposażony w szatnie, łazienki, pomieszczenia dla trenerów oraz magazyn.
 
Budowa kompleksu sportowego w Żychlinie trwała 5 miesięcy a jej koszt przekroczył 1mln 400 tys. złotych, z czego 666 000 zł samorząd powiatu pozyskał z budżetu państwa i Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting
Błąd krytyczny- futureCMS
Błąd:Wystąpił błąd krytyczny.
Info:System automatycznie poinformował twórcę strony o wystąpieniu błędu.