O porządku, bezpieczeństwie i zimowym utrzymaniu dróg w powiecie

O porządku publicznym, bezpieczeństwie i zimowym utrzymaniu dróg w powiecie rozmawiano wczoraj na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego.

Zaproszenie Starosty na spotkanie, które odbyło się 15 grudnia w Mikorzynie, przyjęli zarządcy dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Posiedzenie rozpoczęło się od przedstawienia informacji na temat planowanych działań służb drogowych w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu. W celu łagodzenia skutków zimy, pracami odpowiednich służb objętych zostanie blisko 500 km dróg. Dodatkowo przewidziano także odśnieżanie interwencyjne. Zadanie to realizowane będzie przez wyłonione w przetargach firmy dysponujące nowoczesnym, wyspecjalizowanym sprzętem.

Komisja zapoznała się również z informacją Komendy Miejskiej Policji w Koninie zawierającą raport o przestępczości wśród młodzieży na terenie powiatu konińskiego w 2008r. Przedstawiono także działania podejmowane przez policję w celu prewencji oraz zwalczania przestępstw z udziałem młodocianych.

Na wczorajszym posiedzeniu, pozytywnie zaopiniowano również projekt przyszłorocznego budżetu powiatu w zakresie realizacji zadań na rzecz porządku publicznego i bezpieczeństwa oraz wypracowano plan pracy Komisji na 2009r.

Spotkanie stało się także okazją do włączenia w prace Komisji nowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie Błażeja Rakowskiego. Akt powołania wręczył Komendantowi Starosta Koniński Stanisław Bielik.

O porządku, bezpieczeństwie i zimowym utrzymaniu dróg w powiecie