Konińskie Starostwo po kontroli ISO

Po raz siódmy, Starostwo Powiatowe w Koninie zostało wysoko ocenione za kierunki doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością i metod pracy urzędu.

Starostwo Powiatowe w Koninie otrzymało certyfikat jakości w grudniu 2001r, jako pierwszy urząd w Wielkopolsce i jeden z niewielu w Polsce. Wdrożony w urzędzie system zarządzania jakością koncentruje się na kliencie, jego wymaganiach i potrzebach.

Pod koniec każdego roku kalendarzowego, urząd poddawany jest kontroli pod kątem zgodności prowadzonej dokumentacji i realizowanych procesów z wymaganiami normy ISO 9001-2000.

Również i w tym roku, jednostka certyfikacyjna - Polski Rejestr Statków w Gdańsku, przeprowadziła w konińskim Starostwie audyt kontrolny Systemu Zarządzania Jakością.
Od siedmiu lat wyniki corocznych auditów zewnętrznych dostarczają wiele pozytywnych opinii audytorów firmy certyfikacyjnej. Także tegoroczne wnioski audytora Polskiego Rejestru Statków były bardzo pomyślne dla Starostwa.

Podczas badań audytowych nie stwierdzono żadnych niezgodności, a praca nad rozwojem systemu zarządzania jakością i jego doskonaleniem spotkała się z wielkim uznaniem audytującego.