Certyfikat z trzema gwiazdkami dla Centrum Informacji Turystycznej w Koninie

Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej odebrał Marek Zawidzki Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA podczas Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Baborówku.

Należy podkreślić, iż wskutek pandemii wirusa COVID – 19 oraz w następstwie rygorów utrudniających przeprowadzenie inspekcji do oceny kryteriów do certyfikacji punktów i centrów informacji przez komisję przedłużana była warunkowo ważność wcześniejszej certyfikacji. W tym roku warunki pozwoliły na prace komisji w terenie w związku z czym punkt informacji turystycznej w Koninie został odwiedzony przez Komisję Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i pozytywnie zaopiniowany.

Certyfikacja informacji turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Jej celem jest  stworzenie krajowej sieci standaryzowanych punktów informacji turystycznej, ale przede wszystkim zapewnienie turystom odpowiedniej jakości obsługi. Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Lokalna Organizacja Turystyczna utrzymuje poziom trzech gwiazdek od roku 2011.

Aby uzyskać trzygwiazdkowy certyfikat, koniński punkt IT musiał wykazać się m.in. odpowiednią lokalizacją obiektu, dostępnością architektoniczną dla osób niepełnosprawnych, obsługą turysty min. 5 dni w tygodniu przez co najmniej 2 informatorów z wykształceniem kierunkowym lub kilkuletnim doświadczeniem w branży oraz znajomością języków obcych. Przyznany w tym roku certyfikat przyznany został na dwa lata, od lipca 2022 do lipca 2024.

Zdjęcie: Jerzy Sznajder