Strażacy z OSP Biskupice ze Strażackim Oscarem

11 września 2021 roku w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsza w Otrębusach pod Warszawą odbyła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych statuetek „Florianów”. Była ona zwieńczeniem Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

OSP w Biskupicach, gmina Grodziec, zajęła pierwsze miejsce za projekt w kategorii Estetyka przestrzeni publicznej. Strażacy zostali nagrodzeni za inicjatywę „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach”.

W tej samej kategorii nominację zdobyła także OSP Przyjma, gmina Golina. Przedsięwzięcie  "Przyjma - nasza wieś, nasza wspólna sprawa" zostało docenione przez Kapitułę konkursu i znalazło się wśród trzech wyróżnionych inicjatyw spośród ponad 200 zgłoszeń z całej Polski.

„Floriany” to konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany jest do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych przedsięwzięć.

Gratulujemy nominowanym.

Źródło. http://www.zosprp.pl