Nowozelandzki Biały – najlepszy podczas wystawy w Żychlinie

Ponad sześćdziesięciu hodowców z całej Polski wzięło udział w II Regionalnej Wystawie Królików Młodych i Dorosłych w Żychlinie. Ekspozycja stała się okazją do poznania czterdziestu dwóch ras królików hodowlanych.

II Regionalna Wystawa Królików Młodych i Dorosłych odbyła się 11 i 12 września w obiekcie dydaktyczno-sportowym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Koniński.

Na zaproszenie organizatora – Krajowego Związku Hodowców Królików w Gnieźnie – wzięło w niej udział 63 hodowców i miłośników królików z całego kraju, którzy przywieźli  do Żychlina prawie 600 okazów reprezentujących 42 rasy królików hodowlanych. Wydarzenie zgromadziło też producentów z branży i instytucje wspierające hodowców. Przede wszystkim jednak przyciągnęło rzesze zwiedzających, i to nie tylko z Konina i powiatu konińskiego.
– Zainteresowanie wydarzeniem przeszło oczekiwania organizatorów. Króliki skradły serca głównie najmłodszej publiczności. Wśród wizytujących wystawę przeważały bowiem dzieci. Miłym zaskoczeniem była liczna obecność osób przyjezdnych z odległych zakątków kraju. Dla zwiedzających dostępne były katalogi, a wystawcy chętnie prezentowali swoich podopiecznych. Część królików została udostępniona na sprzedaż – mówi wicestarosta koniński Władysław Kocaj.

Zaprezentowane w Żychlinie okazy poddane zostały także ocenie profesjonalnych sędziów. Tytuł Championa Wystawy przyznano królikowi rasy Nowozelandzki Biały z hodowli pana Marka Grosmana, do którego trafił Puchar Starosty Konińskiego. Udział w wystawie zakończyło z pucharem także 24 innych hodowców, których króliki odznaczały się wysokimi walorami. Ze szczególnym uznaniem sędziów spotkała się kolekcja królików Wiedeńskich Niebieskich z hodowli p. Krzysztofa Kocięby oraz Olbrzymy Belgijskie z hodowli p. Zbigniewa Krupy.

Nowozelandzki Biały ? Championem II Regionalnej Wystawy Królików Młodych i Dorosłych w Żychlinie