Skocz do zawartości

Sierpień

Zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Rychwale

Rolnicy z powiatu konińskiego podziękują za tegoroczne plony 21 sierpnia (niedziela). Do wspólnego świętowania z okazji zakończenia żniw zapraszają Starosta Koniński Stanisław Bielik, Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara oraz Proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej ks. kanonik Marek Molewski.

Święto Plonów zainauguruje o godz.14.00. msza święta dziękczynna w kościele pw. Trójcy Świętej w Rychwale. Część oficjalna uroczystości kontynuowana będzie od godz. 15.15 w Parku Miejskim. Starostowie dożynek: Iwona Małolepsza oraz Michał Cholewicki tradycyjnie przekażą chleb na ręce gospodarzy.

Następnie będą ogłoszone wyniki XX edycji konkursu „Powiatowy Rolnik Roku” i wręczone statuetki żniwiarza jego laureatom. Na dożynkowej scenie zostaną również uhonorowani zwycięzcy konkursu „Na Najpiękniejszy Wieniec”.

Imprezę uświetnią występy lokalnych, młodych artystów. Dla uczestników dożynek wystąpi też chór DOMINIUM ze Sławska. Atrakcją tegorocznego święta plonów będzie, zaplanowany na godz. 18.00, koncert gwiazdy wieczoru ANDRE. Imprezę zakończy zabawa taneczna z DJ’em.

Podczas uroczystości dożynkowych Fundacja Ajak przeprowadzi zbiórkę publiczną na rzecz Kai Stankiewicz – dwuletniej dziewczynki, która po przeszczepieniu wątroby walczy o powrót do zdrowia.