Skocz do zawartości

Sierpień

Strona główna

Wystartował konkurs Wieś jak malowana

Raz, dwa, trzy… Stroisz Ty! KRAMP z dumą ogłasza start trzeciej edycji dożynkowej akcji „Wieś jak malowana”.

Konkurs na najpiękniejszą polską wieś w okresie dożynek na stałe wpisał się w rolniczy krajobraz Polski. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział prawie 250 wsi z całej Polski, a rok temu było ich już blisko 300. Czy znów pobijemy rekord?

W 2021 roku zwycięzcami okazali się mieszkańcy wsi Budzisław Kościelny w gminie Kleczew (woj. wielkopolskie). W nagrodę dzieci z tej wsi otrzymały nowy, duży plac zabaw. A co było zwycięską pracą? Mieszkańcy Budzisławia Kościelnego przygotowali wesołą i pełną kolorów zagrodę z domkiem, młynem i zwierzętami. Urzekła nas ich pomysłowość, dbałość o szczegóły i ogrom pracy, jaką mieszkańcy musieli włożyć w przygotowanie dożynkowej zagrody. Jak zawsze byliśmy zachwyceni ciepłym przyjęciem nas przez mieszkańców zwycięskiej miejscowości, a radość dzieci z nowego placu zabaw spowodowała, że uśmiech nie schodził nam z twarzy.
 
To, czy uda się znów pobić rekord zgłoszeń, zależy także od Was. Tegoroczna, trzecia edycja akcji „Wieś jak malowana” rozpoczęła się 15 sierpnia br. Mogą w niej brać udział reprezentacje mieszkańców w sile od 2 do 10 osób. Zadanie – jak co roku, to samo. Wspólne przystrojenie wsi lub balotu. Zgłoszenia ze zdjęciami swoich prac należy przesłać za pomocą strony internetowej: www.kramp-dozynki.pl do 20 września 2022 r. Zwycięzców poznamy w październiku.

W najpiękniej ozdobionej wsi w nagrodę stanie ufundowany przez KRAMP duży plac zabaw dla dzieci.

Regulamin konkursu.

Źródło: KRAMP
Plakat konkursu KRAMP
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting