Pomoc dla uchodźców wojennych w Ukrainie

LIONS Club Arnstadt-Ilmenau włączyło się w pomoc dla uchodźców wojennych w Ukrainie organizowaną przez powiat koniński.

Powiat koniński od prawie 20 lat utrzymuje partnerstwo z powiatem Ilm w Niemczech. Od wybuchu wojny w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, powiat Ilm, w kilku akcjach wsparcia, dostarczył do Konina dary rzeczowe dla uchodźców wojennych. Starostwo Powiatowe w Koninie przekazało je do ukraińskich samorządów, w tym do regionu partnerskiego powiatu konińskiego.

W sierpniu rozpoczęła się kolejna akcja pomocy prowadzona przez Klub LIONS Club w powiecie Ilm, bowiem organizacja ta prowadzi różne formy działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zainspirowani akcjami dostarczania pilnie potrzebnych leków i bandaży przez przyjaciela LIONS, dr Stefana Mohra, członkowie spontanicznie zebrali darowiznę w wysokości ponad 3000 euro. Suma ta została podwojona przez fundusze z ogólnoświatowego LIONS Club.

W efekcie, dzięki współpracy LIONS Club z byłym starostą powiatu Ilm – dr Benno Kaufholdem – środki te zostały wykorzystane na skompletowanie pościeli, leków, bandaży i środków dezynfekujących, jak również artykułów żywnościowych i higienicznych, które zostaną dostarczone do ogarniętego wojną kraju.

Dary zostały przywiezione do konińskiego Starostwa i stąd są dystrybuowane do regionu Chmilnickiego oraz (dzięki współpracy z CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie) na Uniwersytet Wołyński, który przekształcił jedną ze swoich burs w miejsca pobytu dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy.
Pomoc dla uchodźców wojennych w Ukrainie