Skocz do zawartości

Październik

Strona główna

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w najbliższy czwartek (13 października) w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
Dzień Edukacji Narodowej, niezmiennie od 40 lat, obchodzony jest w Polsce 14 października. Upamiętnia rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej (pierwszego w Europie ministerstwa oświaty), która zajęła się reformowaniem polskiego szkolnictwa. W tym dniu swoje święto obchodzą nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, pracownicy niepedagogiczni oraz ci, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.
 
Pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, spotkają się na uroczystej akademii w ZSEU w Żychlinie. W programie obchodów nie zabraknie odniesień do historii i tradycji polskiego szkolnictwa oraz do wartości jaką jest edukacja i związane z nią kształtowanie osobowości człowieka. Jak co roku, uroczystości staną się też okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół oraz placówek oświatowych powiatu. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe pracownicy oświaty otrzymają nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół.
 
Warto przypomnieć, że w placówkach oświatowych powiatu (Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespołach Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie i w Kleczewie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie) zatrudnionych jest 232 nauczycieli: 147 dyplomowanych oraz 40 mianowanych, a także 45 nauczycieli bez stopnia awansu zawodowego, w tym 42 początkujących. 
 
Wszystkim pracownikom placówek oświatowych powiatu konińskiego składamy życzenia wytrwałości w pracy dydaktyczno-wychowawczej, dobrego zdrowia i optymizmu, a także motywacji do ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem zawodowego spełnienia.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting