Skocz do zawartości

Październik

Strona główna

Uroczystości w ZSiT w Sompolnie

Powiat koniński uczci Dzień Edukacji Narodowej 18 października w Sompolnie. Gospodarzem tegorocznych obchodów jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, który świętować będzie także nadanie nowego sztandaru dla szkoły.
 
Powiat Koniński jest organem prowadzącym dla szkół ponadpodstawowych 
w Żychlinie, Sompolnie i Kleczewie oraz dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale i Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. W placówkach tych zatrudnionych jest 211 nauczycieli, w tym 133 dyplomowanych, 41 mianowanych, 8 kontraktowych, 7 stażystów i 2 bez stopnia.
 
Jak co roku, uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej staną się okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół oraz placówek oświatowych powiatu. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe pracownicy oświaty otrzymają nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół.
 
Dla społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie będzie to jednak wyjątkowe święto. W tym dniu nastąpi poświęcenie nowego sztandaru i przekazanie go szkole przez Starostę Konińskiego. 
 
W wyniku reformy oświaty, w 2019 r. dokonano zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie na Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Wówczas zapadła decyzja o nadaniu nowego sztandaru szkole
i powołaniu Komitetu Fundacyjnego Sztandaru. Zbiórka pieniędzy na jego zakup trwała dwa lata. Fundatorami sztandaru są uczniowie szkoły, nauczyciele, pracownicy, rodzice, społeczność miasta i gminy Sompolno, a także absolwenci.
 
Przekazanie sztandaru miało nastąpić podczas uroczystości z okazji jubileuszu 75-lecia szkoły zaplanowanej na 17 kwietnia 2020 r. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie doszła ona jednak do skutku. Długo oczekiwany moment powierzenia sztandaru społeczności szkoły połączono z tegorocznymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej w powiecie konińskim, które odbędą się w siedzibie placówki 18 października br.
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting