Skocz do zawartości

Maj

Strona główna

Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS w Ślesinie

Zapraszamy do wędrówki po świecie malarskich pasji Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Wystawę prac ich autorstwa będzie można zobaczyć od 19 do 31 maja w ośrodku kultury w Ślesinie.

Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS odbędzie się 19 maja w sali wystawowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie. Przez niespełna dwa tygodnie ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających.

- Wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie nie brakuje osób utalentowanych plastycznie. Wpieramy talenty naszych podopiecznych, pomagamy im realizować twórcze pasje i pomysły, a także angażujemy się w różne artystyczne projekty. Jednym z nich jest właśnie ta wystawa. Organizujemy ją już po raz dwudziesty drugi. Tak jak w latach ubiegłych, ekspozycję tworzyć będzie roczny dorobek artystyczny mieszkańców placówki. Wszystkie dzieła zostały wykonane pod czujnym okiem terapeutów w ramach zajęć z arteterapii – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Na tegoroczną ekspozycję składa się ponad sto dzieł wykonanych za pomocą  różnorodnych technik i środków warsztatowych. Prace trzydziestu podopiecznych stanowią zapis ich emocji oraz indywidualnego postrzegania otaczającej rzeczywistości. Ich wyjątkowość sprawia, że od lat zdobywają prestiżowe nagrody w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach plastycznych, a także cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów i koneserów sztuki.
Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS w Ślesinie odbędzie się w najbliższy czwartek (19 maja) o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Zapraszamy!!!
 
Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS w Ślesinie
Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS w Ślesinie
Wernisaż 22. Wystawy Prac Plastycznych Mieszkańców DPS w Ślesinie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting