Skocz do zawartości

Maj

Strona główna

Nabór do Bitwy Regionów

Jeszcze tylko do 31 maja (wtorek) Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia mogą się zgłosić do VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bitwaregionow.pl.

Każda edycja „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. Zaplanowano łącznie 257 wydarzeń (240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał). W trakcie wszystkich imprez KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie. Pierwsze wydarzenia zaplanowane są już 4 czerwca 2022 r.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach.
Etap I – wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.
Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.
Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.
 
Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: OT KOWR w Poznaniu
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting