3. edycja półmaratonu Złota Góra

Zachęcamy do wzięcia udziału w niezwykłym Festiwalu Biegowym. Sportowa impreza odbędzie się 11 września w Brzeźnie.

W tym roku półmaratonowi (22 km) towarzyszyć będą dwa biegi – rekreacyjny na 3 kilometry oraz dodatkowy bieg na dystansie 10 km. Swoją kategorię będą mieć również miłośnicy nordic-walking.

Dodajmy, że na trasie półmaratonu znajduje się najwyższy podbieg w środkowej Polsce. Zawodnicy już po dwóch kilometrach mogą podziwiać uroki Rezerwatu Przyrody Złota Góra z poziomu 191 m n.p.m.

Dla uczestników Festiwalu przygotowano łącznie 560 miejsc. Zapisy trwają do 20 sierpnia – w dniu imprezy nie będzie możliwości zgłoszenia udziału w biegach. Podczas wydarzenia będą też pokazy zdrowego gotowania, a dla najmłodszych konkursy i zabawy.

„Festiwal Biegowy Złota Góra” to projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Koniński. Nieodłącznymi partnerami imprezy są Lasy państwowe - Nadleśnictwo Konin i gmina Krzymów.

Organizatorami wydarzenia są Adam Gapski, dyrektor biegu, prof. Marek Pietryga, prezes Fundacji im. doktora Erazma Pietrygi oraz konińska dziennikarka Beata Pieczyńska - Bielewska.

Zapisy na biegi i marsz z kijkami na stronie www.datasport.pl.
3. edycja półmaratonu Złota Góra-plakat