Skocz do zawartości

Listopad

Strona główna

dekor-PIERNIK-art II ogólnopolski konkurs artystycznego dekorowania pierników

Grafika promująca konkurs dekor-PIERNIK-art
Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie jest organizatorem II ogólnopolskiego konkursu artystycznego dekorowania pierników dekor-PIERNiK-art dla uczniów klas gastronomicznych.

Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych, a także rozwój uczniów i poszerzanie wiedzy oraz umiejętności zawodowych.

Konkurs odbywa się dwuetapowo – pierwszy etap to eliminacje do konkursu, w formule on-line - termin nadsyłania zgłoszeń 3 grudnia 2021 roku, w tym czasie uczniowie przygotowują artystyczne dekoracje pierników i przesyłają dokumentację fotograficzną na adres organizatora konkursu. Tematem II edycji konkursu jest "Kolorowe święta Bożego Narodzenie" - a jednym z kryteriów oceny jest nawiązanie w dekoracji do tematu konkursu.

Oceniać będzie profesjonalne jury:
  • Anna Dziedzic – samouk w dziedzinie dekoracji, ale jej prace docenione wielokrotnie przez profesjonalistów na konkursach min. złoty medal na EXPO SWEET, Warszawa w Konkursie Dekoracji Cukierniczych, kategoria: ciasteczka, babeczki, pierniki 2d i 3D; w  2019 - złoty medal na CAKE & BAKE GERMANY w Essen, kategoria: obraz w jadalnej ramie; - złoto i 1 miejsce, na FESTIWALU LUKRU I PIERNIKÓW - SŁODKA MISJA NA ŻYWO we Wrocławiu, kategoria: master class; a w 2018 - złoto i 3 miejsce (brązowy medal) na Cake Festival Poland w Katowicach.
  • Anna Pietrzak-Gryc – właścicielka Piernikarni w Białymstoku, jej pierniki są znane nie tylko na ukochanym przez nią Podlasiu, ale również w całej Polsce i na świecie. Dopracowane w najmniejszych szczegółach i na każdą okazję, a perfekcyjne wykonane cieszą szerokie grono jej fanów. Wielokrotnie zapraszana do mediów min. Dzień Dobry TVN gdzie chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Jej piernikowym logo są „Anipasje”
  • Agata Kubacka – z wykształcenia psycholog i hotelarz, z cukiernictwem związana jest od 5 lat. Stworzyła w Koninie jedyną cukiernię produkującą ciasta i torty bez glutenu, cukru i wege – ZDROFIT. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc warsztaty i szkolenia cukiernicze oraz sprzedażowe i motywacyjne, również dla uczniów szkół gastronomicznych. Pasjonatka w tworzeniu nowych, „(nie) słodkich” rzeczy, co doceniają szefowie kuchni zapraszając ją do współpracy. Ma swoich stałych odbiorców w całej Polsce, co pokazuje jak potrzebne było stworzenie „zdrowej cukierni”.
  • Jowita Woszczyńska – Mistrzyni Świata - złoty medal na Mistrzostwach Świata Dekoratorów Tortów w  Mediolanie w 2019 roku oraz brązowa medalistka w roku 2017, Mistrzostwo Polski w dekoracji Tortów Expo Sweet 2017 i 2019. Wielka pasjonatka sugarcraftingu, autorka bestsellerowej książki „Sugar fairy tales” z niesamowitą ilością cukierniczych inspiracji, z przepięknymi fotografiami Jej prac. Na co dzień pracuje w Cukierni Sowa w Bydgoszczy, gdzie nieustannie się szkoli i rozwija. Precyzja i kreatywność wykonywanych przez Nią dekoracji sprawiają, że Jej torty zostają w pamięci oglądających na długo.
  • Beata Prusak – od kilkunastu lat zajmuje się dekorowaniem pierników, z jej doświadczenia zdobywanego latami czerpie wiele  dekoratorek pierników. Przekształciła pasję w pracę tworząc pracownię artystyczną. Za swoje prace w 2016 zdobyła złoty medal na konkursie Cukrasky Festival w Czechach. W roku 2020 zasiadała w jury Międzynarodowego Konkursu Dekoracji Cukierniczych podczas Expo Sweet 2020. Prowadzi fanpage „Pierniczki do zadań specjalnych”, jest współtwórcą czasopisma "Mistrz Dekoracji" przygotowując do niego tutoriale.
Pomysłodawcą konkursu jest nauczycielka przedmiotów gastronomicznych Katarzyna Hryciuk.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage-u konkursu dekor-PIERNIK-art.
 
Grafika promująca konkurs dekor-PIERNIK-art, jury konkursu
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting