Skocz do zawartości

Lipiec

Strona główna

100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski

22 kilometrową trasę rzeką Wartą pokonało 100 uczestników podczas sobotniego spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. To XII już edycja największego wydarzenia kajakowego w regionie, nad którym już tradycyjnie czuwał Marszalek Województwa Wielkopolskiego patronujący honorowo nad imprezą.
 
„Z niepokojem obserwowaliśmy prognozę pogody na 17 lipca – dzień spływu. Trwające od kilku dni burze w regionie nie napawały optymizmem. Do samego momentu rozpoczęcia spływu – jako organizatorzy – musieliśmy upewniać się, że warunki atmosferyczne pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie imprezy na wodzie. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Na szczęście pogoda dopisała a kajakarzom poza wspomnieniami pozostała piękna opalenizna” – mówi Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.
 
Kajakarze biorący udział w spływie mieli zapewniony transport zarówno na miejsce rozpoczęcia spływu jak i z mety do Konina, pakiety startowe w postaci worków wodoodpornych oraz suchego prowiantu od firmy Kupiec, ubezpieczenie a także sprzęt kajakowy. Najstarsza 68-letnia kajakarka oraz najmłodsi 10-letni kajakarze odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, miasto Konin oraz gminę Lądek. W spływie uczestniczyło dziesięcioro dzieci, które otrzymały czapki Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz bandamki Powiatu Konińskiego.
 
Nad bezpieczeństwem uczestników spływu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Lichenia Starego, których wsparli strażacy z Wąsosz, ratownicy medyczni i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Konina.
 
Spływ zakończył się w urokliwej Marinie Ląd, gdzie na wodniaków czekała już ciepła zupa oraz rozpalony grill z kiełbasą i kaszanką. Na mecie można było również zapoznać się z mapkami i przewodnikami nawigacyjnymi po Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nie zabrakło też gospodarza gminy, wójta Lądku Artura Miętkiewicza, który serdecznie powitał kajakarzy i pogratulował szybkiego tempa, jaki sobie narzucili podczas spływu.
 
Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
 
Partnerzy: Powiat Koniński, Miasto Konin, Gmina Rzgów, Gmina Lądek, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, firma Kupiec, Kajaki Żerków, Ochotnicza Straż Pożarna w Licheniu Starym.

Źródło: LOT Marina
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - kajaki
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - uczestnicy
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - łódka WOPR
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - łódka straży
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - uczestnicy
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - uczestnicy
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - uczestnicy
100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski - uczestnicy
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting