Uroczystość nadania sztandaru ZSOT w Kleczewie

Dzień 9 grudnia niewątpliwie przejdzie do historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie. To właśnie tego dnia odbyło się podniosłe wydarzenie, jakim było nadanie sztandaru.

Sztandar został poświęcony podczas mszy św. odprawionej w miejscowym kościele. Następnie nastąpił przemarsz do budynku liceum. Tu rozpoczęła się kolejna część uroczystości, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na nowy sztandar szkoły.

Sztandar jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły. Dla społeczności szkolnej to symbol Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Sztandar motywuje do działania oraz dodaje prestiżu każdej placówce. Będzie odtąd towarzyszył wszystkim ważnym chwilom szkoły, i jak podkreśliła w swoim przemówieniu dyrektor szkoły Aneta Kalina Szczepaniak: „Będzie pamięcią pokoleń, łącznikiem przeszłości z teraźniejszością oraz atrybutem wszelkich wartości”.

Po części oficjalnej przyszedł czas, aby młodzież z ZSOT w Kleczewie zaprezentowała się w przygotowanym programie artystycznym. Wystąpił niezawodny chór szkolny, można było również podziwiać uczniów w przedstawieniu „Romeo i Julia”. Po uroczystości był czas na poczęstunek oraz wspólne rozmowy.

Wszystkim przybyłym Gościom dziękujemy za obecność, miłe słowa i wspólną celebrację tego wyjątkowego dnia. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia marzenia o sztandarze szkoły. Jesteśmy również wdzięczni tym, którzy okazali nam pomoc i wsparcie przy organizacji tego dnia. Będzie to niezapomniany dzień dla całej społeczności szkolnej, pełen cudownych emocji.

Żródło: ZSOT w Kleczewie
Uroczystość nadania sztandaru ZSOT w Kleczewie