Skocz do zawartości

Grudzień

Strona główna

Zapisy na bezpłatne badanie aorty brzusznej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej z Wielkopolskiego Programu ZDROWA AORTA, które odbędzie się 13 grudnia br. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, przy ul. Szpitalnej 45.

Program skierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim.

Aby zapisać się na badanie należy zgłosić się: 
  • telefonicznie pod numer 503 075 095
  • mailowo pod adresem zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego, pesel, miejscowość wykonywanego badania)
 
Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej?
 
U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.
 
Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.
 
Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.
 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.zdrowaaorta.pl
 
Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
 
Źródło: Wielkopolski Program ZDROWA AORTA
Grafika promująca bezpłatne badanie USG aorty brzusznej z Wielkopolskiego Programu ZDROWA AORTA
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting