Sukces ekologiczny uczennic z Żychlina

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zdobył I Wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 2500 zł w siódmej edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zwycięska drużyna uczennic w składzie: Natalia Samulczyk z klasy III TSG oraz Wiktoria Kubacka i Amelia Banaszak z klasy III LOP, przygotowała fotoksiazkę ukazującą wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas gali w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. W tym uroczystym dniu uczennicom towarzyszyły Agnieszka Marciniak, nauczycielka geografii oraz Anna Matczak-Gaj, dyrektor szkoły.

Nagrodami w konkursie były laptopy dla każdego z wyróżnionych. To już kolejny sukces ekologiczny szkoły. Serdecznie gratulujemy.