Życzenia z okazji Barbórki

Świętowanie Barbórki należy do dziedzictwa kulturowego Regionu Konińskiego. Kontynuując tę piękną tradycję, co roku 4 grudnia składamy wyrazy uznania i szacunku dla pracy Górników oraz jej znaczenia dla rozwoju gospodarczego Powiatu Konińskiego i miasta Konina.

Dziś, w trudnym czasie dla sektora węglowego, całej Braci Górniczej – a zwłaszcza pracownikom PAK KWB Konin – życzymy, by zmiany wynikające z transformacji energetycznej Regionu były korzystne dla lokalnej gospodarki i zapewniły Państwu stabilną przyszłość. Niech w realizacji nowych wyzwań i celów wspiera Was dobre zdrowie oraz szczęście rodzinne, a także wstawiennictwo patronki – św. Barbary.

Stanisław Bielik                                                                                           Żanetta Matlewska
                     Starosta Koniński                                                                                            Przewodnicząca
                                                                                                                                             Rady Powiatu Konińskiego