Znamy laureatów konkursu fotograficznego "Barwy lata w powiecie konińskim"

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego „Barwy lata w powiecie konińskim”. Jego laureatką została Teresa Ignaszczak ze Sławska. Pierwsze miejsce przyniosło jej zdjęcie zatytułowane „Snopy słomy na polu”.

Radni Seniorzy i starosta Małgorzata Waszak spotkali się wczoraj w urzędzie z uczestnikami konkursu fotograficznego ”Barwy lata w powiecie konińskim”. Tematem  pierwszej edycji konkursu adresowanego do starszych mieszkańców naszego powiatu były inspirujące miejsca, obyczaje i wydarzenia podkreślające niepowtarzalny charakter Ziemi Konińskiej. Spośród 39 nadesłanych zdjęć komisja pod przewodnictwem Jerzego Sznajdera postanowiła przyznać trzy nagrody i tyleż samo wyróżnień. Najwyżej oceniona została fotografia „Snopy słomy na polu” autorstwa Teresey Ignaszczak ze Sławska. Z uznaniem jury spotkały się też zdjęcia: „Pałac nad wodą” Teresy Kwiatkowskiej ze Sławska oraz „Gość na hortensji” Zofii Łebkowskiej z Władzimirowa. Wyróżnione zostały prace 3 seniorów z gminy Kramsk: Jerzego Piekarskiego, Jadwigi Piekarskiej oraz Marii Kordyl.

Podczas wczorajszego posiedzenia autorzy najlepszych zdjęć odebrali nagrody z rąk starosty Małgorzaty Waszak i przewodniczącej Rady Seniorów Haliny Rogowskiej. Do pozostałych uczestników konkursu trafiły natomiast pamiątkowe dyplomy i upominki.

Obrady przyniosły również dyskusję nad planem pracy Rady na rok 2015. Na pewno w przyszłorocznym harmonogramie zadań nie zabraknie organizacji obchodów Dnia Seniora w powiecie konińskim czy Powiatowego Dnia Babci i Dziadka. Kontynuacji doczeka się także konkurs fotograficzny.
Teresa Ignaszczak ze Sławska, laureatk konkursu fotograficznego "Barwy lata w Powiecie Koniński
II miejsce zajęła Teresa Kwiatkowskaj ze Sławska "Pałac nad wodą
Uczestnicy konkursu fotograficznego