Zmagania o tytuł Asa ortografii

W Szkole Podstawowej w Ośnie Górnym, gm. Sompolno, odbył się konkurs pt. „As ortografii”. To już IV edycja zmagań organizowanych corocznie przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ślesinie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest krzewienie i propagowanie poprawnej polszczyzny, jakże ważnej we współcześnie zmieniającym się świecie. Rozbudzanie „czujności ortograficznej” oraz motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności w tym zakresie służy przygotowaniu ich do radzenia sobie z wymaganiami języka polskiego na kolejnych etapach rozwoju edukacyjnego.

W tej edycji do zmagań przystąpiło 12 uczniów klas II i III. Tytuł Asa ortografii zdobyli:
I miejsce – Piotr Gulczyński, klasa II
II miejsce – Amelia Malinowska, klasa III
III miejsce – Dagmara Bąkowska, klasa III

Wyróżnienia otrzymali: Ignacy Grabowski, klasa II oraz Patrycja Tomaszewska, klasa III.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz upominki pozostałym uczestnikom konkursu wręczyły: Edyta Zielińska, Wicedyrektor Poradni w Ślesinie i przewodnicząca komisji konkursowej oraz Monika Łuczak, pedagog Poradni. Zaangażowanie uczniów zostało docenione również licznymi gratulacjami i brawami.

Źródło: PPPP w Ślesinie
Zmagania o tytuł Asa ortografii