Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Żeglarze zakończyli sezon

XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016 to ostatnie w sezonie zmagania żeglarzy. W tym roku, w sobotę 26 listopada 2016 r., na Jezioro Pątnowskie wypłynęło 35 jednostek, które rywalizowały w sześciu klasach.
 
Wśród tegorocznych uczestników znaleźli się żeglarze nie tylko z Konina ale również m.in. z Wrocławia, Ostrzeszowa, Gdańska, Sochaczewa czy Torunia. Sprzyjający żeglarzom wiatr pozwolił rozegrać 3 biegi, w których rywalizacja była naprawdę sportowa, choć nie obyło się bez wywrotek czy kolizji.
 
W tym roku zamiast tradycyjnych pucharów zawodnicy otrzymali obrazy wykonane przez żeglarza Władysława Seniuka z Konina oraz statuetki, których autorem jest Adam Konocki z Sompolna.
 
Regaty poprzedził piątkowy koncert „Złota Szekla”, w czasie którego piosenkę żeglarską i nie tylko zaprezentowali uczniowie SP 15, muzycy z Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego oraz gwiazda wieczoru zespół EKT Gdynia – laureat ostatniej festiwalowej „Złotej Szekli”.
 
Wyniki XXII Regat Barbórkowych
klasa OMEGA SPORT
1. POL 4 Rote rakete Jacht Klub Wrocław: Karol Boroń, Marzena Durkalec, Anna Dobrzańska
2. POL 222: Anna Lidia, Jan Springer, Krzysztof Spytek, Patrycja Spytek
3. POL 52 40-latka KZ Energetyk: Maciej Hetke, Maciej Moch, Jakub Grzelak
 
klasa OMEGA STANDARD
1. POL 239 LALA Szkutner Myślibórz: Janusz Zimer, Jan Witkowski, Marek Żurawski
2. POL 16 Tachion Horyzont Gniezno: Krzysztof Turza, Hubert Radzimowski, Marcin Nowak
3. POL 72 Biało-Zielona Poznań: Maciej Gałęzewski, Krzysztof Łaszcz, Krzysztof Świtalski
 
Klasa TURYSTYCZNA I
1. POL 98 Andrzela Toruńskie Towarzystwo Regatowe: Andrzej Rygielski, Zenon Jędrzejczak, Wojciech Brzoska
2. Jeremi Mariner 20 Jarocin: Remigiusz Chłopocki, Piotr Malicki
3. Stary Marych Pegaz 620 AZS Politechnika Gdańska: Artur Niedziółka, Tomasz Pacek, Stanisław Niedziółka, Franciszek Pacek, Halina Pacek
 
Klasa TURYSTYCZNA II
1. POL 66 Bakoma Neptun Wągrowiec: Sławomir Rhode, Rafał Łabój, Mikołaj Chodulski, Szymon Kłosiński
2. Jaro Meble Goplasus KZKWB: Rafał Wrzesiński, Janusz Skotarek, Krzysztof Całuj
3. Laguna Ocean 725 KZKWB: Mariusz Rogowski, Adam Arkita, Paweł Wrzeszcz
 
Klasa TURYSTYCZNA III
1. I-2635 Legenda Sochaczew: Michał Brzozowski, Karol Bartosiewicz, Marek Wyględowski
2. Phobos 24,5 Biały KŻKWB: Paweł Czajkowski, Dawid Czajkowski, Mariusz Cheliński
3. PZN 048 Catherine KŻ Energetyk: Sławomir Kucal Krzysztof Geraga, Jerzy Szkudlarek
 
Klasa Open
1. K-1822 Zęzożłopy Nakło nad Notecią: Wojciech Śmigiel, Robert Górny
2. 5350 Poznań: Tomasz Grzybowski, Anna Grzybowska
3. 550 Spark: Jacek Olejniczak, Jacek Klimowski.
 
Organizatorzy tegorocznych Regat: Klub Żeglarski przy KWB Konin, CKiS Oskard, Koniński Okręgowy Związek Żeglarski, Partnerzy: Miasto Konin, Powiat Koniński, AS PAK KWB Konin, Portofino, Klub Żeglarski „ENERGETYK”, Martines, Koniński Dom Kultury, KON-PLAST, ROLAND, ELEKTROBUDOWA, Tak czy Owak.
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
XXII Regaty Barbórkowe Konin-Pątnów 2016
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting