Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności 2021

Zbiórka na mural w Żychlinie

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie  zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie inicjatywy pn. "Ściana Reformacji", która przypomina o jej genezie, wielkich myślicielach i działaczach, o ich globalnych dokonaniach i lokalnym znaczeniu. Mural ma 33 metry długości oraz 7 metrów wysokości, a znajduje się przy ulicy Parkowej w pobliżu szkół i kościoła.
 
W dniach 29 i 31 października 2021 roku Parafia planuje zorganizować obchody Święta Reformacji wraz z uroczystym odsłonięciem „Ściany Reformacji”:
  • 29.10.2021 r. (piątek) - konferencja popularnonaukowa, w trakcie której zostaną przybliżone postaci uwiecznione na muralu, która odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Sylwetki zasłużonych zostaną zaprezentowane przez różnych prelegentów: badaczy, społeczników, pedagogów oraz duchownych ewangelickich.
  • 31.10.2021 r. (niedziela) - uroczyste nabożeństwo ewangelickie, koncert oraz odsłonięcie muralu z udziałem władz lokalnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz zaproszonych gości. Szacujemy, że podczas samego odsłonięcia muralu udział weźmie ok. 150 osób. Jeśli z powodów epidemicznych nie będzie możliwe odsłonięcie „na żywo", zostanie zorganizowana transmisja internetowa.
Środki z trwającej zbiórki pieniędzy (Link: zrzutka.pl) będą przeznaczone na:
  • wykończenie muralu (farby, oświetlenie, tablicę informacyjną);
  • przygotowanie broszury o „Ścianie Reformacji”;
  • konferencję popularnonaukową;
  • przygotowanie uroczystości odsłonięcia muralu (zaproszenia, kwiaty, poczęstunek, itd.)
W przypadku zebrania większych funduszy… Wykonamy kolejny mural – obiecują przedstawiciele Parafii.
 
Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata, której dokonać można anonimowo.
 

Źródło: Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting