"Zawód… oknem na świat"

„Zawód… oknem na świat” to tytuł spotkania, którego głównym celem będzie zachęcenie niepełnosprawnej młodzieży do podejmowania wyzwań związanych z wyborem szkoły i przyszłego zawodu .

To już druga w tym roku inicjatywa z jaką wyszła Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie do niepełnosprawnych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Na spotkaniu przedstawiona zostanie oferta szkół Ponadgimnazjalnych oraz kierunki w jakich może kształcić się młodzież, aby mieć możliwość rozwoju zawodowego. Przybliżona zostanie także propozycja Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” w Warszawie.

Z uczestnikami spotkania, swoimi doświadczeniami podzielą się także młodzi ludzie, którzy pomimo niepełnosprawności osiągnęli wymarzone sukcesy zawodowe. Każdy będzie miał  również możliwość zadawania pytań oraz aktywnego udziału w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 15:00 w Ośrodku Kultury w Wilczynie.