Zaszczepiona stulatka

100-letnia Marianna Wiśniewska – najstarszą zaszczepioną mieszkanką gminy Rychwał w ramach Narodowego Programu Szczepień.

W ramach Narodowego Programu Szczepień 18 stycznia ruszyła akcja szczepienia mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.  Tego dnia, Przychodnia Lekarska Michałek SJ w Rychwale przeprowadziła szczepienia przeciw koronawirusowi pensjonariuszy DPS VILLA Park w Rychwale.  Pierwszą dawkę preparatu Pfizera otrzymało wówczas 14 pensjonariuszy (jedna osoba z powodu przeciwskazań została odroczona o miesiąc) oraz 7 osób z personelu DPS-u.

- Pierwszą szczepionkę otrzymała najstarsza mieszkanka naszej gminy - pani Marianna Wiśniewska, która w ubiegłym roku ukończyła 100 latW ramach etapu „0” zaszczepiliśmy 22 osoby z personelu medycznego oraz 7 pracowników aptek. Zgodnie z obowiązującą kolejnością, pierwszą dawkę preparatu otrzymało też 47 pacjentów 80+. Na 90 zaszczepionych w ubiegłym tygodniu i 30 z tego tygodnia nie odnotowaliśmy żadnych niepożądanych odczynów poszczepiennych. Po upływie trzech tygodni będziemy szczepić drugą dawką – informuje Eugeniusz Michałek, lekarz rodzinny w Przychodni Lekarskiej Michałek SJ w Rychwale.

foto: Przychodnia Lekarska Michałek SJ w Rychwale