Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Zaproszenie na wystawę autorską uczestników plenerów malarskich w Ślesinie

Już od najbliższej środy, powiat koniński będzie inspiracją dla grupy artystów  przybyłych z różnych stron Polski. Stanie się tak za sprawą XII Pleneru Malarskiego w Ślesinie, który potrwa do końca maja.
 
Plener Malarski w Ślesinie, to jedno z największych wydarzeń kulturalnych powiatu konińskiego. W ramach promocji kultury oraz piękna Ziemi Konińskiej, od 12 lat Starostwo Powiatowe kontynuuje tradycję spotkań artystów malarzy przybywających w nasze okolice z całej Polski.
 
Zaproszenie do udziału w tegorocznej imprezie przyjęło 15 artystów. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Wąsoszach, od 21 do 31 maja gościć będą: Barbara Chowańska - Najwer, Krystyna Jasińska, Edyta Rutkowska, Dorota Falkowska – Adamiec, Cecylia Szerszeń, Dorota Waligóra, Ewa Winczewska, Danuta Drzewiecka, Marian Danilewicz, Ryszard Rogala, Jan Grabski, Andrzej Kacperek, Zenon Korytowski, Giotto Dymitrow i Henryk Drzewiecki. Pejzażystów wspierać będzie Komisarz Artystyczny Pleneru,  Dorota  Falkowska – Adamiec.
 
W imieniu Starosty Konińskiego i Zarządu Fundacji „SIC!”, serdecznie zapraszam Państwa na Wernisaż Wystawy Autorskiej Artystów Malarzy uczestniczących w plenerach ślesińskich, który odbędzie się 25 maja o godz. 18.00 w Domu Kultury „Klub Energetyk” w Koninie. 
 
Prezentowane na wystawie prace będzie można obejrzeć jeszcze przez dwa kolejne dni, tj. do 27 maja.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting