Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Konińskiego

W najbliższy wtorek radni powiatu konińskiego zadecydują o dochodach i wydatkach powiatu na 2011r.

Zgodnie z projektem uchwały budżetowej, tegoroczny budżet powiatu zamknie się kwotą ponad 94 mln złotych. O ostatecznym podziale pieniędzy na poszczególne zadania,  radni podejmą decyzję na sesji 8 lutego.

Poza debatą budżetową, kolejnym ważnym punktem obrad będzie uchwalenie wieloletniej prognozy finansowej powiatu na lata 2011-2016. Radni wysłuchają informacji o działalności kontrolnej Starostwa w 2010 roku oraz sprawozdania z ubiegłorocznej działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Będą także głosować w sprawie kilkunastu innych uchwał, m.in.: Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Koninie.

Porządek obrad IV sesji Rady Powiatu Konińskiego:
1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie protokołu z poprzednich obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Konińskiego i realizacji uchwał Rady Powiatu w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje i pytania radnych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wstąpienia kandydata z tej samej listy na miejsce radnego
w związku z wygaśnięciem mandatu.
7. Złożenie ślubowania przez radnego.
8. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2010 roku.
9. Informacja o działalności kontrolnej Starostwa w 2010 roku.
10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Konińskiego.
11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania stałych Komisji Rady Powiatu Konińskiego.
12. Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego
w Koninie.
13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Konińskiego na lata 2011- 2016:
a) przedstawienie projektu uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej,
b) odczytanie opinii Komisji Budżetowej oraz pozostałych stałych komisji Rady,
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
d) odczytanie autopoprawek do projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej,
e) wnioski radnych w sprawie poprawek do projektu uchwały,
f) debata,
g) głosowanie nad autopoprawkami i wnioskami zgłoszonymi przez radnych,
h) głosowanie nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej wraz z przegłosowanymi  autopoprawkami i poprawkami zgłoszonymi przez radnych.
14. Podjęcie uchwały w sprawie budżetu Powiatu Konińskiego na rok 2011:
a) przedstawienie projektu uchwały budżetowej,
b) odczytanie opinii Komisji Budżetowej oraz pozostałych stałych komisji Rady,
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
d) odczytanie autopoprawek do projektu budżetu,
e) wnioski radnych w sprawie poprawek do projektu budżetu,
f) debata,
g) głosowanie nad autopoprawkami i wnioskami zgłoszonymi przez radnych,
h) głosowanie nad projektem uchwały budżetowej wraz z przegłosowanymi  autopoprawkami i poprawkami zgłoszonymi przez radnych.
15 Przyjęcie planu pracy Rady Powiatu Konińskiego i jej Komisji oraz planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2011 rok.
16. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i pytania radnych.
17. Wnioski, postulaty, oświadczenia i informacje radnych.
18. Zamknięcie obrad.