Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Zapraszamy na spływ szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Od 8 czerwca można zgłaszać się na największe wydarzenie kajakowe w regionie.

Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA rusza z naborem na spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. XIII edycja największego w regionie wydarzenia kajakowego odbędzie się 9 lipca br. na trasie Mielnica Duża (gmina Skulsk) – Przystań Wodna w Ślesinie.

Nazwa Wydarzenia: XIII Spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Peli Wielkopolski Termin: 9 lipca 2022 r. (sobota)
Trasa: Mielnica Duża – Przystań Wodna w Ślesinie (16 km)
Liczba uczestników: 120 kajakarzy
Koszt wpisowego: 120 zł za kajak dwuosobowy

W spływie kajakowym 16 kilometrowym odcinkiem Wielkiej Pętli Wielkopolski weźmie udział 120 uczestników na 60 kajakach. Trasa rozpocznie się na polu namiotowym w Mielnicy Dużej, skąd kajakarze wypłyną na jezioro Gopło, następnie wpłyną do Kanału Ślesińskiego. Na tym odcinku kajaki zostaną prześluzowane dwukrotnie, na śluzach w Koszewie i Gawronach. Kajakarze zakończą spływ na Jeziorze Ślesińskim, dopływając do Przystani Wodnej w Ślesinie. Na zakończenie spływu przewidziany jest catering regeneracyjny. 

Zgłoszenia można dokonać od 8 czerwca 2022 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, podpisanie oświadczeń oraz dokonanie wpłaty wpisowego (konto bankowe: 13 1240 1415 1111 0010 2984 4831). Formularze wraz z potwierdzeniami wpłaty należy dostarczyć: e-mailowo na adres: kontakt@turystyka.konin.pl (preferowane zgłoszenia e-mailowe) lub bezpośrednio do siedziby Stowarzyszenia LOT MARINA przy ul. Dworcowej 2.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy nie prowadzą rezerwacji miejsc oraz nie biorą pod uwagę zapisów i wpłat na konto dokonanych przed 8 czerwca.

W ramach wpisowego (120 zł za kajak) uczestnicy mają zapewnione: sprzęt kajakowy wraz z kapokami, opiekę ratowników wodnych, niezbędne ubezpieczenia, gadżet wodniacki, catering na zakończenie, a także transport z Konina do Mielnicy Dużej oraz ze Ślesina do Konina.

Regulamin spływu, formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie organizatora: www.lotmarina.pl.

Zapytania i informacje dotyczące spływów: Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA, tel. 63 246 32 48, kontakt@turystyka.konin.pl

Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Koninie
Partnerzy: gmina Skulsk, Miasto i Gmina Ślesin, Wielkopolska Organizacja Turystyczna
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Patronat honorowy Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
 

 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting