Zapraszamy na ,,Pradzieje Ziemi Konińskiej"

,,Pradzieje Ziemi Konińskiej” to nowa, stała ekspozycja archeologiczna, której otwarcie nastąpi w piątek 18 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Okręgowym w Koninie. Głównym celem wystawy jest przybliżenie prehistorii regionu konińskiego.

Wystawa, która dokumentuje okres od paleolitu do średniowiecza przygotowana została wielkim nakładem sił i środków. Ukazuje życie naszych odległych przodków w wielu aspektach – pracy, obyczajowości, wierzeń, wojny. W piwnicach konińskiego muzeum znajdziemy makiety: megalitycznych grobowców z północnych obrzeży powiatu konińskiego i grodziska prasłowiańskiej kultury łużyckiej oraz różnych form grobów sprzed tysięcy lat. Muzealnicy zgromadzili też unikatowe ślady uprawy ziemi sprzed 3000 lat.