Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Zapal znicz pamięci

Serdecznie zapraszamy do udziału w planowanej 24 października 2021 r. akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci".
 
Uczcij pamięć przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu, Kujawach i Górnym Śląsku. Zrób zdjęcie dokumentujące akcję i prześlij je na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl.
 
Organizowana po raz trzynasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.
 
Poznaj historię ofiar, przeczytaj folder, obejrzyj spot i znajdź miejsce pamięci w swojej okolicy!
 
Wszystkie informacje na temat akcji oraz materiały do pobrania (folder, grafika) znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:
 
https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/152228,XIII-edycja-akcji-medialno-edukacyjnej-Zapal-znicz-pamieci-24-pazdziernika-2021.html 
 
Zachęcamy do pobierania materiałów.
 
Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl
 
 
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting