Strona główna

Powiat koniński przygotował kolejnych kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych. Starosta Koniński wręczy im stosowne zaświadczenia 3 grudnia podczas uroczystego panelu w urzędzie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przeprowadziło kolejną edycję szkolenia grupowego programem PRIDE, podstawą którego jest zdobycie konkretnych kompetencji potrzebnych do skutecznego wypełniania zadań związanych z opieką zastępczą.

W warsztatach, które trwały cztery miesiące wzięło udział osiemnaście osób. Cały cykl przygotowawczy obejmował sesje warsztatowe, wizyty domowe oraz wielogodzinną praktykę w rodzinach zastępczych zawodowych. Zajęcia poprowadziły licencjonowane trenerki programu PRIDE, pracownicy PCPR: Dorota Kaźmierczak i Anna Wojtyra.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, które jest niezbędne do tego, by ubiegać się o kwalifikacje do pełnienia roli rodziny zastępczej, zostały wręczone kandydatom przez Pana Starostę Stanisława Bielika 3 grudnia w sali konferencyjnej starostwa.

Zakończyła się kolejna edycja szkolenia PRIDE dla kandydatów na rodziców zastępczych.