Zagłosuj na uczniów z powiatu konińskiego!

Chcesz, aby laptopy i aparaty cyfrowe powędrowały do uczniów z powiatu konińskiego? Zagłosuj! Wraz z rozpoczęciem wakacji zakończyła się pierwsza edycja innowacyjnego projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, w której uczestniczyli uczniowie z konińskich szkół oraz okolic. Teraz czas na nagrody dla najlepszych.

Projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjów im. Mikołaja Kopernika w Golinie i Ślesinie, Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Koninie, Gimnazjum nr 6 im. J. Kusocińskiego w Koninie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żychlinie, Gimnazjum w Liścu Wielkim, III Liceum Ogólnokształcącego im C. K. Norwida w Koninie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Żychlinie pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Ich tematyka była dowolna – wszystko zależało od pomysłowości uczniów. Gimnazjaliści z Goliny opowiedzieli m.in. miejscowym przedszkolakom o ich małej ojczyźnie, a uczniowie ze Ślesina stwierdzili, że nadszedł czas, aby pójść w las. Ich koledzy z Konina prześledzili drogę mleka od krowy do kartonika, a gimnazjaliści z „szóstki” badali rezerwaty przyrody w okolicy Konina. A nad czym pracowali uczniowie z Żychlina? Zastanawiali się m.in. czy wystarczy nam prądu oraz ruszyli tropem węgla. Młodzież z Liśca Wielkiego przedstawiła co kryją w sobie mokradła w Krągoli, natomiast licealiści poznali prawdziwą historię ziemniaka i wypowiedzieli się nt. żywności modyfikowanej genetycznie. Teraz wszystkie projekty możemy podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!

Głosy można oddać zarówno na projekty z Konina i okolic, jak i z 97 pozostałych szkół. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć w mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę i projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować. Dzięki naszym głosom uczniowie pracujący nad projektami mają szansę na wartościowe nagrody – m.in. laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu konińskiego i… głosujemy!

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.