Z XXVI sesji Rady Powiatu Konińskiego

Rada Powiatu Konińskiego obradowała po raz pierwszy w tym roku 6 lutego. Rajcy podjęli 3 uchwały oraz przyjęli 2 sprawozdania.

Na początku pierwszego w tym roku posiedzenia starosta Stanisław Bielik omówił ostatnie wydarzenia z życia powiatu, a także poinformował o planowanych pracach na drogach powiatowych.

W dalszej części obrad rada przyjęła 2 sprawozdania: z ubiegłorocznej działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Koniński. Radni podjęli też uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie powiatu konińskiego.

Ostatnie rozstrzygnięcia, jakie zapadły na XXVI sesji dotyczyły spraw finansowych i polegały na dokonaniu koniecznych zmian w budżecie powiatu oraz w wieloletniej prognozie finansowej.

Wiele emocji wywołało także wystąpienie Wójta Gminy Stare Miasto – Ryszarda Nawrockiego, który zaapelował do radnych, aby odnieśli się do propozycji Prezydenta Miasta Konina dotyczącej zmiany granic w gminie Stare Miasto. Sprawa ta ma powrócić na kolejnej sesji.