Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Z XI sesji Rady Powiatu Konińskiego

Ponad 134 tys. zł na termomodernizacje i docieplenia strażnic gminnych OSP przekazali radni powiatu konińskiego na piątkowej sesji. Dotacje w wysokości ok. 40 tys. otrzymały też spółki wodne.
 
Porządek posiedzenia Rady Powiatu Konińskiego liczył blisko 30 punków. Radni podjęli 16 uchwał i przyjęli 5 informacji.
 
Desygnowali także przedstawicieli powiatu do organów kolegialnych Związku Powiatów Polskich oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Starosta Małgorzata Waszak reprezentować będzie powiat koniński w Zgromadzeniu Ogólnym ZPP a radna Agnieszka Mirecka – Katulska w Konwencie PWSZ w Koninie.
 
Radni wysłuchali też informacji o stanie środowiska i działalności kontrolnej Wielkopolskiego Inspektora Ochrony Środowiska, zapoznali się z raportem z realizacji Programu Ochrony Środowiska oraz sprawozdaniem z realizacji Planu Gospodarki Odpadami dla powiatu konińskiego 2009 - 2010.  Rada przyjęła też informację o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu za I półrocze 2011r. Z danych, które przedstawiła KMP w Koninie wynika, że wzrosła wykrywalność przestępstw w gminach naszego powiatu. Ukształtowała się ona na poziomie 90,4%, co oznacza wzrost o 0,4%  w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
 
W przerwie obrad, odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju i Infrastruktury w sprawie wydania opinii dotyczącej wyboru inwestycji drogowej, która zostanie zgłoszona przez władze powiatu do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozytywnie zaopiniowana została przez Komisję  inwestycja „Stare Miasto – Żdzary”. Sprawa była pilna, ponieważ do 5 października br. będą przyjmowane wnioski do kolejnej edycji tzw. „schetynówek”.

Z XI sesji Rady Powiatu Konińskiego
Z XI sesji Rady Powiatu Konińskiego
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting