Z wizytą w Lääne Viru w Estonii

Czteroosobowa delegacja Powiatu Konińskiego odwiedziła w dniach 16-19 marca 2016 r. partnerski region Lääne Viru w Estonii. Spotkanie miało na celu odnowienie relacji partnerskich i ustalenie szczegółów współpracy na najbliższe miesiące, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania programów zewnętrznych pozwalających finansować wspólne ponadnarodowe projekty (np. Erasmus+).

W wizycie w estońskim Rakvere, które jest stolicą regionu Lääne Viru, wzięli udział: Władysław Kocaj – wicestarosta koniński, Anna Matczak-Gaj – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Jolanta Knapkiewicz – kierownik szkolenia praktycznego w ZSEU w Żychlinie oraz Witold Nowak – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji konińskiego starostwa.

Przedstawiciele naszego powiatu odwiedzili w Rakvere m.in.: zespół szkół zawodowych, przedszkole, Centrum pomocy społecznej oraz nowoczesne Centrum Kompetencji „Inteligentny Dom“(wspierające rozwój przemysłu/kompetencji zawodowych we współpracy ze szkołami zawodowymi, np. w technologiach budowlanych.)
Z wizytą w Lääne Viru w Estonii