Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Z wernisażu wystawy autorskiej uczestników Pleneru Malarskiego w Ślesinie

Prawdziwą ucztą kulturalną okazała się autorska wystawa malarska, której wernisaż odbył się wczoraj w Konińskim Domu Kultury „Klub Energetyk”. Okazją do jego zorganizowania i zaprezentowania ponad 60 obrazów było spotkanie artystów biorących udział w  XII Plenerze Malarskim w Ślesinie.
 
Prace zaprezentowane podczas wernisażu stanowią zapis indywidualnych postaw twórczych wyrażonych za pomocą różnorodnych technik i środków warsztatowych. Wystawa pokazuje spektrum światopoglądów artystycznych 15 uczestników tegorocznego Pleneru Malarskiego w Ślesinie: Barbary Chowańskiej - Najwer, Krystyny Jasińskiej, Edyty Rutkowskiej, Doroty Falkowskiej – Adamiec, Cecylii Szerszeń, Doroty Waligóry, Ewy Winczewskiej, Danuty Drzewieckiej, Mariana Danilewicza, Ryszarda Rogali, Jana Grabskiego, Andrzeja Kacperka, Zenona Korytowskiego, Giotto Dymitrowa i Henryka Drzewieckiego.
 
Wybitni polscy artyści odwiedzili powiat koniński już po raz dwunasty. Zainspirowani jego krajobrazem i kulturą przez 10 dni oddawać się będą twórczej pracy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Wąsoszach. Jej efekty będzie można podziwiać na wystawie poplenerowej oraz w Powiatowej Galerii.
 
Plener potrwa do końca maja, ale już wczoraj w Konińskim Klubie Energetyk można było podziwiać kunszt i talent jego uczestników podczas wernisażu ich autorskiej wystawy. Z artystami spotkała się starosta Małgorzata Waszak, która dziękując za jej zorganizowanie, podkreśliła znaczenie artystycznych spotkań w Ślesinie, zarówno dla promocji malarstwa wśród lokalnej społeczności, jak i promocji piękna Ziemi Konińskiej w kraju i poza jego granicami.  W imieniu artystów, głos zabrała komisarz artystyczny pleneru Dorota Falkowska - Adamiec, która złożyła podziękowania dla władz powiatu konińskiego za stworzenie przychylnej atmosfery i klimatu do twórczej pracy.
 
Plener Malarski w Ślesinie, to jedno z największych wydarzeń kulturalnych powiatu konińskiego. W tym roku, jego organizacji podjęła się Fundacja „SIC!” ze Ślesina, która otrzymała na ten cel dotację z budżetu powiatu oraz wsparcie finansowe z Urzędu Miasta i Gminy Ślesin.

Z wernisażu wystawy autorskiej uczestników Pleneru Malarskiego  w Ślesinie
Z wernisażu wystawy autorskiej uczestników Pleneru Malarskiego  w Ślesinie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting