Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Z nadzieją patrzymy na lepsze czasy dla kobiet!

Nadzieja jest kobietą – to hasło ósmego Konińskiego Kongresu Kobiet, który wraca do kalendarza wydarzeń po pandemicznej przerwie. Odbędzie się w Klubokawiarni NOT przy CKiS DK Oskard w Koninie w sobotę, 28 maja, w godz. 16.00 – 20.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 
Nadzieja to stan, który najlepiej oddaje atmosferę ostatnich dni, miesięcy, lat. Wciąż patrzymy z nadzieją na lepsze czasy dla kobiet w Polsce, w Ukrainie, na świecie. Chcemy, żeby kobiecy głos był słyszalny, zwłaszcza w czasie wojny, chorób, dyskryminacji, patriarchatu. Stąd wskrzeszony po przymusowej przerwie Koniński Kongres Kobiet. A więc spotkania, rozmowy, wymiana poglądów i doświadczeń.
 
W Klubokawiarni NOT przy CKiS DK Oskard w Koninie odbędzie się kilka ciekawych i miejmy nadzieję, że inspirujących spotkań i dyskusji. Między godz. 16.00 a 20.00 będzie tam można spotkać panelistki tegorocznego KKK.
 
Spotkanie otworzy Ewa Jeżak, prezeska Konińskiego Kongresu Kobiet. W pierwszym panelu „To już nie słaba płeć” porozmawiamy o roli kobiet w życiu społecznym, samorządowym, biznesowym. Doświadczeniami wymienią się: Danuta Mazur - wójt gminy Krzymów, Emilia Wasielewska - radna, przewodnicząca klubu Wspólny Konin i Ewelina Kantarowska - bizneswomen, właścicielka firmy My Mania. Ile przeszkód musiały pokonać, aby zaistnieć w tych dziedzinach życia? Dowiemy się podczas spotkania. Moderatorką będzie Anna Pilarska, dziennikarka.
 
W kolejnym panelu pojawi się Magda Mołek, dziennikarka, a ostatnio youtuberka. Wcześniej na pierwszym planie w bardzo dużej telewizji, teraz w kameralnym gronie prowadzi szczere do bólu rozmowy z interesującymi ludźmi. Przez dwa lata istnienia jej kanału W MOIM STYLU pojawiło się ponad sto rozmów z wyjątkowymi osobami. W Koninie porozmawiamy z Magdą Mołek o tym, że „Nadzieja jest kobietą”.
 
I kolejne spotkanie w ramach ósmego Konińskiego Kongresu Kobiet z Joanną Keszką o jej książce „Potęga zabawnego seksu”. To specjalistka w temacie kobiecej seksualności, edukatorka, autorka poradników. Zachęca kobiety, żeby odmawiały przepraszania za to, że mają ochotę na więcej niż serwują pod płaszczykiem dobrych rad strażnicy własnych lęków i cudzych moralności. O przełamywaniu tabu porozmawia z nią Olga Żaryn z KKK.
 
Dla uczestniczek i uczestników zatańczy Martyna Kulig z Top Dance MDK Konin i Konińskiego Teatru Tańca. Będzie można także zobaczyć projekty wychodzące spod szyldu My Mania.
 
Zapraszamy na to różnorodne spotkanie w przyjaznym wnętrzu Klubokawiarni gościnnego domu kultury Oskard. Bo kto, jak nie my!
 
Źródło: Koniński Kongres Kobiet
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting